HÜNNAP

Manisa Demirici’nin kırmızı altını olarak adlandırılan ve yoğunlukla bu bölgede yetiştirilen hünnap meyvesinin faydalarını uzmanlar tarafından saymakla bitirilememektedir. İnternette küçük bir araştırma yaptığımda karşıma çıkan faydalı bilgiler paylaşmak istedim. Öncelikle hünnap meyvesini bu kadar sağlıklı yapan özelliklerin başında C vitamini deposu olmasıdır. Hünnap meyvesinde elmadan 100, limondan 20 kat daha fazla C vitamini bulunuyormuş. Bu özelliği yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendiren güçlü bir antioksidan olduğu da biliniyor. Diğer faydaları ise şu şekilde sıralanmıştır. Anemi hastalığına iyi geldiği, kansızlığı giderdiği, damarlarda oksijen taşıyan kan hücrelerinin sağlığını koruduğu, serbest radikallerin hücrelere zarar vermesini engellediği, yorgunluğu gidermede çok etkili bir besin kaynağı olduğu, stres ve depresyondan kaynaklanan kötü düşüncelerden alı koyduğu için zihin yorgunluğunu giderici özelliği olduğu söylenmektedir.

Bu kadar faydalı bir meyve çiftliğimizde de yetiştirilmekte ve siz dostların hem yazın yaş meyve olarak hem de kışın kuru meyve olarak tüketilebilmektedir. 

Bu site, size daha iyi bir göz atma deneyimi sunmak için çerezler kullanır. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.