AB-TR Sürdürülebilir Tarım Ağı Projesi 2. Paydaş Çalıştayı

12-13 Ekim Carşamba ve Persembe günleri TEMA Vakfı organizatörlüğünde Ankara’da düzenlenen “AB-TR Sürdürülebilir Tarım Agı Projesi 2. Paydaş Calıştayı” na Karaoklar Ekolojik Hayat Çiftliği olarak katılım sagladık.

Son derece geniş katılım ve verimli geçen calıştaya; Tarım Bakanlığı temsilcileri, Üniversite ve Araştırma enstitülerinden ilgili uzmanlar ile Üreticiler, pazarlama ve ihracat firmalari, girdi tedarikçileri, ilgili STK temsilcileri ile Slovakya, İngiltere ve Hollanda’dan sürdürülebilir tarım ağı açısından örnek uygulama temsilcileri katılmıstır.

Çalıştay boyunca; sürdürülebilir tarım, üreticiden tüketiciye pazarlama ağları, ekonomiklik ve organik tarımın sorunları etraflıca tüm paydaşlarla paylasılmıştır.

Çalıştay sonunda; Tema öncülüğünde; tüm paydaşları buluşturacak, sorunları, üretim, ilgili mevzuatların yer aldığı, sorunların tartışılabileceği forum, pazarlama ve tedarik konulariını kapsayacak şekilde “TEMASTA” isimli Türkiye’nin ilk ulusal sürdürülebilir tarım ağı kurularak aktif hale getirilmiştir.

Organik tarım, doğa ve toprak sevgisi olan herkesin üye olup gelişmeleri takip edebileceği “TEMASTA” üyeliği icin;
www.tarimtema.org
adresini ziyaret ederek üyeliğinizi başlatmanızı öneriyoruz.

Bu site, size daha iyi bir göz atma deneyimi sunmak için çerezler kullanır. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.