Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca Yeşildere ve Yeşiloba mahallelerinde yapılan 10 adet sera ve mahallede bulunan diğer seralarda üretilen ürünlerin pazarlanması amacı ile koordinasyon merkezinde üreticiler ve ilgili sivil

 Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca Yeşildere ve Yeşiloba mahallelerinde yapılan 10 adet sera ve mahallede bulunan diğer seralarda üretilen ürünlerin pazarlanması amacı ile koordinasyon merkezinde üreticiler ve ilgili sivil toplum kuruluşları bir araya geldi.
 

Manisa Büyükşehir Belediyesi DemirciKoordinatörü Kazım Aysan, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Karakaya, Meclis Başkanı Gökhan Yıldızel, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İslam Köse, Ziraat Mühendisi Ali Kaymak, Demirci Muhtarlar Dernek Başkanı Nurullah Emekli, Yeşiloba mahallesi muhtarı Erdoğan Köse, Karaoklar Ekolojik Hayat Çiftliği kurucu ve yöneticisi Orhan Aztekin ve tüm seracıların katıldığı toplantıda ürünlerin pazarlaması konusunda çeşitli görüşler ortaya atıldı.Üreticiler seraların ilçemize kazandırılmasını sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ederlerken üreticilerin belini büken pazarlama konusunda bu toplantıyı tertip eden Demirci Koordinatörü Kazım Aysan’a teşekkür ettiler.
Demirci’de Manisa Büyükşehir tarafından 5 dönümlük sera oluşturduğunu ve mevcut seralarında 5 dönümünü açtığını ifade edildi.

Büyükşehir Demirci Koordinatörü Kazım Aysan” Büyükşehir Belediyemiz Kırsal kalkınmaya büyük önem veriyor. Bunun en güzel örneği de Hünnap projesi, Kestane Kanseri ile Mücadele, Mahallelerimizde yapılan 30’un üzerindeki Hayvan İçme suyu göletleri, Ceviz, Badem, Zeytin fidan dağıtımının ardından Seracılık Projesini devreye aldı.Şuanda ana arı dağıtımı ile ilgili üreticilerimiz ile görüşmeler devam ediyor.Demirci merkeze uzaklığı ile her üründe olduğu gibi pazarlama sıkıntısı çektiğini görüyoruz.Seralarda ürünlerin değerlendirilmesi amacı ile üreticilerimiz ve Sivil toplum kuruluşlarımızın katıldığı bu toplantıda beyin fırtınası yaptık.Katılımcıların değerli fikirleri ile tek ürünün üretilmesi kararı çıktı.Tüm seralarda salatalık ekimi yapılacak.Pazarlaması ile ilgili hallerde irtibat kurulmasına karar verdik.Gördes’te devam eden salatalık üretimi ile ilgili üreticilerimizi 30 Ocak 2017 Pazartesi günü Gördes’e götüreceğiz. Ardından Büyükşehir Hal Şube Müdürlüğünün elemanları ile beraber Alaşehir haline inceleme ve araştırma gezisi yapacağız. Üreticilerimizin ürünlerini değerlendirilmesi ve seracılığın ilçemize alternatif geçim kaynağı olarak yer alması için bu tip projelere devam edeceğiz.” Dedi.

Bu site, size daha iyi bir göz atma deneyimi sunmak için çerezler kullanır. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.