KARA OKLAR ÇİFTLİĞİMİZ

Manisa'da Demirci ilçesi Kumluk mevkiinde, 24 Nisan 2013'te ilk arazi alımları ile temelleri atılan, 460 dönüm üzerine kurulu, üretim çiftliği olmak kadar da ``Organik Tarım Eğitim Merkezi`` olma yolunda projeler üreten bir kurum olabilmek için emin adımlarla ilerliyoruz.

EKOLOJİK YAŞAM ORGANİK ÜRÜNLER

Özümüzde var olan 'yetinebilirlik', doğaya saygı ve geleni 'tevazu ile kabullenme' düşüncesiyle çıktığımız yol bizi 'Kara Oklar Ekolojik Hayat Çiftliğine taşıdı. Burada yaşamaya, üretmeye ve ürettiklerimizi halkımız ile paylaşmaya devam ediyoruz.

karaoklar organik ürünler ikon
Organik

Türkiye'nin En İyi Organik Tarım Çiftliği ödülümüzle, sertifikalı tohumlarımızla en doğal olanı sizlere sunuyoruz.

Sertifikalı üretim, Karaoklar Ekolojik Hayat Çiftliği
Sertifikalı Ürün

Organik tarım sertifikalarımız, ürünlerimiz için yaptırdığımız Özel İstek Muayene ve Analiz Raporlarımız ve Organik Tarım Müteşebbis Sertifikası ile güvenilir olduğumuzu ortaya koyuyoruz.

Ekolojik çiftlik, Karaoklar Ekolojik Hayat Çiftliği
Ekolojik Çiftlik

Doğaya saygı duyulan, doğanın düzeninin bozulmadığı, doğayı ve çevreyi kirletmediğimiz bir yaşamdır Kara Oklar Ekolojik Yaşam Çiftliğimiz...

Yenilenebilir Kaynaklar, Kara Oklar Çitliği, organik ürünler
Yenilenebilir Kaynaklar

Kurulan solar enerji tesisi ile kendi elektriğimizi yenilenebilir enerji kaynağından, su ihtiyacımızı yer altı artezyen suyu yerine kendi cazibesinde akan yer altı akarsuyunu tek noktada toplayarak karşılıyoruz.

Kara oklar organik tarım, organik ürünler, sertifikalı ürünler
Bölgeye Katkı

Biz bir üretim çiftliği olmaktan öte organik tarım eğitim merkezi olma yolunda hedeflerle yola çıktık. Çiftliğimizde bulunan dersliğimizle, bölge halkı ile yaptığımız görüşmelerle de bu yolda ilerliyoruz.

KARAOKLAR ATA TOHUM, ORGANİK ÜRÜN, DOĞAL ÜRÜN
Organik ATA Tohum

Daha ucuza temin edebilmemize rağmen GDO'lu tohumlar değil; ata mirası organik tohum kullanıyor ve bu tohumları üretip paylaşarak yok olmasına da engel oluyoruz.

karaoklar-organik-badem-ikon-1.png

16322

Toplam Ağaç

karaoklar-organik-badem-ikon-2.png

43

Çeşit Sebze ve Meyve

ico_count_6.png

500

Dekar Arazi

karaoklar-organik-badem-ikon-4.png

15322

Badem Ağacı

KARA OKLAR GENEL BİLGİ

Aslında her şey 90’lı yıllarda köylere adım atan takım elbiseli, eğitimli satışçıların “bakın bu sizin yetiştirdiğiniz meyve, bu da bizim ilaçlarımızı kullanırsanız elde edeceğiniz meyve” diyerek, devasa hormonlu ürünlerini çiftçilere göstermeleriyle başladı.

Bir süre sonra yabancı firmalara bağımlı hale gelen köylü kimyasalsız ve genetiği bozulmuş tohumlar olmadan üretemez duruma düştü. Kanser vakaları inanılmaz arttı. Biz önce, çocuklarımız ekolojik ve temiz gıda yesinler diye KARA OKLAR Çiftliğini kurduk; sonra çevremiz gerçek yumurta, meyve, salçanın lezzetini görüp talep edince çiftliği adım adım büyüttük.

Kara Oklar Ekolojik Hayat Çiftliği, Manisa Demirci ilçesi Kumluk mevkiinde, 24 Nisan 2013’te ilk arazi alımları ile temelleri atılan, 460 dönüm üzerine kuruludur. Çiftliğimizde 3050 adet badem, 200 adet Antep fıstığı, 300 adet ceviz, 150 adet kiraz, 50 adet kayısı ve 200 adet diğer çeşit meyve ağacını (elma, armut, nar, hünnap, ayva, muşmula, zeytin, incir, erik) organik tarım yönetmeliği esaslarına göre yetiştirmekteyiz.

Zararlı kontrolünde kullandığımız beç tavuklarımızdan başka, meyvelerimizin tozlamasına yardımcı olan 18 kovan arımız, ördeklerimiz, açık su göletimizde 7’si anaç binlerce aynalı sazan cinsi  balığımız, 2 adet kedimiz ve biri alman kurdu (Hera), diğeri Akbaş (Cimbo) 2 adet saf ırk köpeğimiz bizlere dostluk etmektedir.

karaoklar organik ürünler çiftliği genel görünüm