Domates Suyu

Günlük hayatta en çok tüketilen, antioksidan zengini domates ile sostan püreye, ezmeden menemene, pek çok kışlık besin hazırlanır. Bunlardan en pratik ve en lezzetli olanı domates suyudur. Çünkü tüketilmesi gerekli, son derece faydalı bir üründür.

Domates suyunun faydaları, domatesin zengin vitamin, mineral ve bitkisel besin içeriğinden gelir. Aslında bunlardan özellikle likopen özel bir ilgiyi hak ediyor. Çünkü güçlü bir antioksidandır ve genel sağlığı korumak için inanılmaz bir besindir. Ayrıca kanser de dahil olmak üzere bir dizi hastalığın önlenmesinde etkili olduğu ortaya çıkmıştır.

DOMATES SUYUNUN FAYDALARI

İşte domates suyunun sağlığa inanılmaz faydaları:

1. Kanseri önlemeye yardımcı olur

Domates suyunda bulunan likopen ve diğer karotenoidlerin, akciğer kanseri, meme kanseri ve prostat kanseri gibi bir dizi farklı kanser riskini azalttığı bulunmuştur. Araştırmalar, yüksek miktarlarda likopen tüketen erkeklerin pankreas kanseri riskinde% 30 azalma olduğunu göstermiştir.

2. Sindirime destek olur

Günlük domates suyu tüketimi, sindirime yardımcı olan, düzenli bağırsak hareketlerini uyaran ve kabızlığı önleyen karaciğeri sağlıklı tutar.

3. Kolesterolü Düşürür

Domates suyunda bulunan lif, LDL kolesterolün (kötü kolesterol) parçalanmasına yardımcı olur ve niasinin, yüksek kolesterol seviyeleri üzerinde olumlu bir etkisi olduğu bulunmuştur.

4. Kalp Hastalığına karşı korur

Araştırmalar yüksek miktarda likopen alımını koroner kalp hastalığı ve kardiyovasküler hastalık insidansında% 30’luk bir azalmaya bağladı.

5. Kanın Pıhtılaşmasını önlemeye yardımcı olur

Domateslerde bulunan zengin bitki besin maddelerinin arzı, kalp rahatsızlığı olan veya risk altında olanlar için faydalı olan, anormal trombosit hücre topaklanmasının önlenmesine yardımcı olduğu gösterilmiştir.

6. Anti-İnflamatuar etkisine sahiptir

Kronik inflamasyon ve inflamasyon anormallikleri, rahatsız edici sağlık koşullarının tamamını barındırmaktadır. Bunun yanı sıra araştırmalar, günlük bir bardak domates suyunun, bir kişinin iltihaplanma için birincil işaretleyicisini neredeyse üçte birine düşürdüğünü buldu.

7. Kemiklerinize destekçi!

Domateslerin zengin arzında bulunan K vitamini kemiklerinizin sağlığında büyük öneme sahiptir. Ayrıca kemik oluşumunda önemli bir rol oynadığı düşünülen osteokalsin sentezi K vitaminine bağımlıdır.

8. Cildiniz için faydalı

Çalışmalar, günlük domates suyu içmenin aknede bir azalmaya ve cilt hücresi hasarının önlenmesine yol açabileceğini göstermiştir.

9. Vücudu detoksifiye eder

Domates suyu vücuttaki bu zararlı toksin birikintilerini temizlemekte harikalar yaratıyor. Çünkü klor ve kükürt içeriği de karaciğer ve böbreklerin detoksifikasyon fonksiyonlarını daha iyi yapmalarına yardımcı olur.

10. Göz sağlığına faydalıdır

Domates, fito-besinler beta karoten, lutein ve zeaksantin ile yüklenmektedir. Böylelikle de gözlerinizin sağlıklı kalmasına ve dejenerasyondan korunmasına yardımcı olabilir.

11. İnmeyi (felci) önler 

Son araştırmalar domates açısından zengin diyetlerin yine likopen sayesinde inmenin önlenmesine yardımcı olabileceğini buldu.

ORGANİK TARIM

En lezzetli domates suyu yapmanın en önemli noktası domateslerin katkısız ve doğal olmasıdır. Organik tarım sertifikasına sahip ödüllü Çiftliğimizde, Ege’nin organik tarım için belirlenmiş bölgelerinde tarım yapıyoruz. Ayrıca tamamen katkısız olarak yetiştirilen domatesler ile üretilmiş organik ürünlerini sizlere sunuyoruz. 

Sizlere sunduğumuz %100 katkısız ve organik domates suları ile aklınızda herhangi bir soru işareti olmadan en lezzetli domates suyuna ulaşabilirsiniz. Ayrıca tüm ürünlerimizi gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Kara oklar çiftliği organik domates suyu doğal ürün
Kara Oklar Çiftliği organik domates suyu, doğal ürün

Arşivler

Kategoriler